Pomysły na podziękowania dla rodziców.

Podziękowania dla rodziców podczas uroczystości weselnej to bardzo wzruszająca chwila dla wszystkich stron. Jednak zanim ten moment nastąpi, należy dokładnie przygotować się do tego. Podziękowania są wyrazem szacunku i okazaniem wdzięczności rodzicom za poniesiony trud wychowawczy. Wybranie prezentu na taką okazję nastręcza wielu trudności, dlatego warto wcześniej zapoznać się z wieloma propozycjami. Młode Pary najczęściej szukają podarku, który będzie pamiątką i pozostanie w ich pamięci na długie lata.

Fotoksiążka

Jest to album z nadrukowanym zdjęciami wraz z ciekawymi opisami i informacjami dotyczącymi dorastania i wchodzenia w dorosłe życie. Warto uwzględnić fotografie rodzinne na przestrzeni swojego życia. Jest to specjalnie dedykowany prezent.

Filiżanki z nadrukiem

Bardzo udanym prezentem są filiżanki z zabawnym nadrukiem, nawiązującym do dopiero, co otrzymanych funkcji. Jest bardzo dobry prezent, praktyczny, a jednocześnie nawiązujący do nowo powstałych relacji rodzinnych.

Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne to chyba najlepszy prezent, jaki można zrobić rodzicom. Im bardziej sięga wstecz, tym większa satysfakcja dla wykonującego. Rodzice czują się szczególnie wyróżnieni, że  historia rodzinna jest ważna, a przedłużenie ciągłości rodu właśnie następuje.

Vouchery do SPA

Vouchery do SPA zyskują coraz większe zainteresowanie. Jest to bardzo neutralny prezent, zaspokajający potrzeby większości obdarowanych. Pobyt w ciekawym miejscu, a do tego zabiegi kosmetyczne lub fizjoterapia to znakomite rozwiązanie. Relaks w jakuzzi czy masaże w wykonaniu profesjonalistów dodadzą energii i pozwolą weselej spojrzeć na życie.

Obraz 

Bardzo często spotykanym prezentem jest portret nowożeńców w dowolnej technice. Jest to wyjątkowy prezent, spełniający oczekiwania estetyczne rodziców i Pary Młodej. Jest to podarek, na który trzeba poświęcić trochę czasu i odpowiednio się przygotować.

Biżuteria z grawerem dla mamy i taty

Podejmując decyzję o takim prezencie, należy dobrze poznać potrzeby rodziców, ale spinki do mankietów czy bransoletka, zawsze znajdą miejsce w ich zbiorach. Są to elementy, które zawsze będą przypominać o wspaniałej uroczystości, jaką było wesele ich dzieci.

Koszulki z zabawnymi napisami

Bardzo udanym prezentem są koszulki z wesołymi napisami dotyczącymi teściowej i teścia. Rodzice z poczuciem humoru podejdą do tego z przymrużeniem oka, a goście będą mieli dodatkowy pretekst do zabawy.

Wszystkie prezenty należy dobierać z rozmysłem i dobrze przyjrzeć się przetrzebionym zasobom pieniężnym, ponieważ prezent nie musi być bogaty. Ważna jest pamięć.

Rodzice zazwyczaj nie oczekują prezentów, oni są szczęśliwi, kiedy ich dzieci odnajdują i to jest dla nich najlepszym wynagrodzeniem oraz podarkiem. Nie mniej jednak ślub to jest dobry moment, żeby przypomnieć i podziękować im za troskę i wychowanie oraz cierpliwość i tę szczególną miłość rodzicielską.

Nigdy żadne prezenty nie wyrażą tych uczuć, ale dla rodziców będzie to sentymentalna pamiątka przywołująca tę szczególną chwilę, dlatego podarki nie muszą być drogie, one powinny spełniać zupełnie inną rolę. Często największą przyjemność sprawiają drobiazgi, wspólne fotografie, miłe chwile uwiecznione na zdjęciach. Ważna jest pamięć i uczucia, którymi darzą się nawzajem rodzice i dzieci, a w taki specyficzny dzień odgrywają szczególną funkcję. 

Dobrze jest przed ślubem delikatnie wysondować rodziców co sprawi im największą frajdę, jednocześnie trzymając w tajemnicy rodzaj i charakter prezentu.