Sala weselna Dolny Śląsk.

Jak wybrać salę, aby dzień ślubu był wymarzony?

Wesele to bardzo poważne przedsięwzięcie…

Wesele to bardzo poważne przedsięwzięcie, które wymaga bardzo precyzyjnego, logistycznego przygotowania. Pierwszą i często niezwykle istotną decyzją jest wybór sali weselnej. Wiąże się to z wieloma aspektami, które muszą niezwykle dokładnie przedyskutowane. Sala weselna musi spełniać wiele istotnych kryteriów, do których należą:

  • cena – warto wstępnie ustalić jaki budżet może być przeznaczony na ten cel,
  • wielkość pomieszczeń jadalnych i tanecznych,
  • liczba gości,
  • zakres wykonywanych posiłków,
  • odległość od miejsca zaślubin lub od miejsca zamieszkania gości i nowożeńców,
  • aranżacja sali,
  • oferta noclegowa.

Sala weselna oferta.

Przeglądając oferty sal weselnych, warto mieć już ustalony budżet, jaki można przeznaczyć na wynajęcie. Jest to często niezwykle istotny warunek, który pozwala znacząco ograniczyć zakres dostępnych obiektów. Dobrze jest również od razu ustalić, co wchodzi w zakres wynajmu. Jeżeli jest to tylko i wyłącznie lokal trzeba się liczyć z samodzielną organizacją cateringu, a jeżeli posiłki będą wliczone w koszt sali, wartość znacząco wzrośnie. Ustalając cenę sali, należy określić menu dostępne podczas uroczystości. Wiadomo, że im większa liczba potrwa, tym wyższa cena.

Goście weselni.

Wynajmując salę, dobrze jest mieć orientacyjną liczbę gości, ponieważ wszystko zależy od wielkości pomieszczeń. Często jest to dość trudne do osiągnięcia ze względów logistycznych, ponieważ najpierw rezerwuje się lokal, a później wysyła zaproszenia z opcją potwierdzenia. Może to być bardzo niewygodne dla Pary Młodej, jeżeli okaże się, że duża grupa nie stawi się na weselu. Ta niepewność jest zawsze związana z organizacją uroczystości. Czasami lepiej zdecydować się na mniejszą salę, kalkulując, że część gości nie przyjdzie. Kryterium liczbowe jest dość trudne do ustanowienia przed wysłaniem zaproszeń, a jest niezwykle ważne przy ustalaniu ustawienia stołów oraz planowaniu wielkości sali tanecznej.

Aranżacja sali weselnej.

Aranżacja sali weselnej ma niezwykle istotne znaczenie. Płacąc, często niemałe pieniądze, Państwo Młodzi chcą bawić się w lokalu, który jest dostosowany do ich potrzeb estetycznych. Poza tym ostatnio dość modne są wesela tematyczne. Goście zobligowani są do odpowiedniego stroju, a dekoracja pomieszczeń powinna pasować do głównego nurtu stylizacji. Ten sam trend dotyczy ozdób na stole jak kwiaty, obrusy, winiety z nazwiskiem gościa. Wszystkie te elementy powinny współgrać z ogólnym zamysłem zleceniodawców i pasować do wystroju pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na aranżację terenów obok sali weselnej, ponieważ mogą być świetnym miejscem do wypoczynku, czy rozmów w gronie znajomych. W okresach cieplejszych cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród gości. W zimniejszych porach roku taką funkcję pełnią pokoje przeznaczone do wypoczynku lub specjalne miejsca, gdzie z dala od gwaru i szumu można spokojnie się zrelaksować.

Znalezienie sali, które jest w niedalekiej odległości od miejsca zaślubin i jednocześnie spełniającej pozostałe kryteria, jest często karkołomnym przedsięwzięciem. Wiąże się to z wieloma kompromisami, na jakie trzeba pójść, przygotowując miejsce na wesele. Korzystna odległość od sali pozwala gościom na szybkie przemieszczenie się na miejsce zabawy. Taka konfiguracja ułatwia przetransportowanie biesiadników autokarem do punktu docelowego.

Nocleg dla gości po przyjęciu weselnym.

Wygodnym rozwiązaniem jest dodatkowa baza noclegowa, które umożliwia spokojny odpoczynek po weselu gościom przybywającym z daleka. Oczywiście ważnym aspektem są kwestie cenowe, które mają wpływ na wybór konkretnego miejsca. Jednak decydując się już na konkretną salę, warto sprawdzić, czy posiada wystarczająca liczbę miejsc dla przyjezdnych gości.

Wynajęcie sali weselnej samemu czy razem z wedding plannerem?

Wszystkie te składowe mają niebagatelny wpływ na końcową cenę wynajmu sali weselnej, dlatego warto po drodze szybko ocenić, co jest niezbędne, a z czego można zrezygnować. Wesele to niepowtarzalna uroczystość i każdy chciałby zachować ją w pamięci jako najpiękniejsze wydarzenie. Nie można jednak bagatelizować kosztów przedsięwzięcia i całkowicie poświęcić się tylko realizowaniu swoich potrzeb. Wiele osób korzysta z usług firm weddingowych, które mają doświadczenie w organizowaniu i planowaniu takich uroczystości. Jest to oczywiście bardzo dobrze rozwiązanie, ponieważ nie każdy dysponuje odpowiednimi umiejętnościami logistycznymi oraz czasem, aby samemu podołać całemu przedsięwzięciu. A każdy chciały, żeby w jego pamięci wesele było niesamowitym wydarzeniem pełnym magicznych chwil w gronie przyjaciół i rodziny. Przed podjęciem decyzji dobrze jest zapoznać się z kilkoma ofertami, aby wybrać dla siebie tę najwłaściwszą.

Film ślubny & fotografia ślubna Legnica, Lubin, Bolesławiec, Złotoryja, Chojnów

Jaką salę weselną polecam w Złotoryi?

Sala Bankietowa w Złotoryi.

Opis oferty.

Sala Bankietowa Złotoryja jest idealnym miejscem na organizację wesela, różnego rodzaju przyjęć okolicznościowych, bankietów czy konferencji. Powierzchnia 300 m kw zapewnia miejsce dla 200 osób. Lokal posiada najnowsze wyposażenie gastronomiczne, klimatyzację, wysokiej jakości stoły, krzesła, obrusy i pokrowce. Na wyposażeniu są również wazony, świeczniki, serwetki oraz duży wachlarz szkła do serwowania alkoholi. Wyśmienita kuchnia oraz miła i wykwalifikowana obsługa są wizytówką sali.