Sesja ślubna w lesie

Zdjęcia ślubne w Lesie?

Sesja ślubna to niesamowite przeżycie zarówno dla nowożeńców, jak i dla osoby dokumentującej to wydarzenie. Wbrew pozorom nie jest łatwo wydobyć emocje, kiedy młodzi ludzie są lekko stremowani i niepewni swojego wizerunku. W związku z tym musimy wspólnie znaleźć takie miejsce, gdzie będą mogli się otworzyć i w naturalny sposób pokazać prawdziwe uczucia. Najczęściej proponowana jest sesja plenerowa, a to wiąże się z wieloma ciekawymi propozycjami, które dotyczą pory roku.

Zdjęcia wiosną

Wiosna to znakomita pora roku, kiedy wszystko rozwija się i pięknie prezentują się młodzi małżonkowie na tle świeżych, intensywnych kolorów. Najlepszym rozwiązaniem jest wiosenny las lub ogród, gdzie barwy są soczyste i pełne blasku. Słońce jeszcze tak mocno nie operuje, ale już w ładny sposób podkreśla kolorystykę otoczenia.

Zdjęcia w lato

Lato to feeria barw, które oferuje wiele możliwości i daje ogromne pole do popisu fotografowi oraz nowożeńcom. Wielość kwitnących roślin podkreśla niesamowitą chwilę i pozwala uchwycić najciekawsze elementy ubioru i emocji. Lato to również czas owoców, które doskonale harmonizują z uczuciami nowożeńców.

Jesienna sesja zdjęciowa

Kolorystyka jesieni jest znakomitym tłem dla Pary Młodej. Żółte, pomarańczowe i czerwone liście doskonale podkreślają piękno ubioru i kształtów nowożeńców. Jesień jest ciepłym, kolorowym okresem, gdzie każdy teren bardzo dobrze współgra z osobami małżonków.

Zimowe zdjęcia ślubne

Wbrew pozorom zima jest również doskonałym momentem na realizowanie sesji fotograficznej. Wszechogarniająca biel doskonale pasuje do ciepłych emocji pomiędzy nowożeńcami. Padający śnieg lub skrzący się mróz w idealny sposób nadaje zdjęciom niesamowite wrażenie.

Wybierając określoną porę roku, należy zadbać o najodpowiedniejszy dzień. Jest to często dość trudne, ale staramy się ułatwić to nowożeńcom, cierpliwie czekając na najlepszy czas.

Las to nie tylko drzewa, ale również ciekawa architektura, która się w nim znajduje. Klimatyczne leśniczówki na obrzeżach i stare zapomniane chałupy dodają zdjęciom charakteru i uroku. Staramy się umiejętnie doradzać i podpowiadać najlepsze rozwiązania. Często obszary leśne przechodzą w łąki i razem daje to niesamowite ujęcia, pełne interesujących obiektów.

Las sam w sobie nie jest monotonny, ale urozmaicenia w postaci rzeczek, strumyczków czy bagien pozwalają dodać niesamowitej atmosfery wykonywanym ujęciom. Wiąże się to oczywiście z wcześniejszym dokładnym zaplanowaniem pleneru, ale podpowiadamy naszym klientom, w jaki sposób stworzyć ciekawy klimat i dodać zdjęciom dodatkowego smaczku.

Bardzo ciekawym elementem zdjęć ślubnych robionych w lesie są nietypowe elementy stroju, które nowożeńcy zabierają ze sobą. Połączenie eleganckiej sukni ślubnej, czy wystrzałowego garnituru z butami trekkingowymi, czy outdoorową kurtką wnoszą wiele radości i są bardzo chętnie umieszczanym elementem.

Sesja ślubna w lesie

Sesja ślubna w lesie to bardzo trudne zadanie, ale jednocześnie pozwala nowożeńcom otworzyć się, nabrać dystansu do tak ważnego wydarzenia i świetnie bawić się we wspólnym gronie. Las to miejsce, gdzie natura przemawia do każdego, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki. To jest taki powrót do podstaw życia, dlatego chętnie wybieramy, takie miejsca, gdzie możemy się czuć zespoleni z przyrodą.

W lesie każda pora roku jest piękna i dostarcza wielu wrażeń estetycznych, dlatego nie boimy się proponować sesji ślubnych w miejscach związanych z naturą. Staramy się wybrać ciekawe i niebanalne okolice, które oferują wiele wrażeń i ciekawych plenerów. Nasi klienci wybierają miejsca ze swojego bliskiego otoczenia albo poszukują specjalnych o ciekawym zalesieniu lub ukształtowaniu terenu.

Podpowiadam jak pozować do zdjęć

Staramy się doradzić nowożeńcom najlepsze godziny do wykonania fotografii, ze względu na ilość światła, która jest decydująca dla jakości zdjęć, w terenach zalesionych. Podpowiadamy najlepsze ustawienia, tworzymy miłą i luźną atmosferę, aby dodać im otuchy, ponieważ to oni są głównymi aktorami tego dnia i to oni powinni czuć się dobrze i nieskrępowanie. Razem pracujemy nad klimatem fotografii i budujemy emocje, ale jednocześnie staramy się być niewidoczni dla nowożeńców, żeby otworzyć ich i wydobyć najciekawsze uczucia. Jesteśmy zawsze pomocni, ponieważ wiemy, jak wielkim wydarzeniem jest to dla Pary Młodej.

Musimy pamiętać, że powinno to być dobrą zabawą i trzymanie się ściśle scenariusza nie da nam takich efektów, jakich oczekujemy. Sugerujemy również nowożeńcom, że czasami warto poczekać i zrealizować swoje marzenia w innym terminie, jeżeli ten właściwy jest niewystarczający, smutny i nieciekawy.