filmowanie dronem

Filmy i zdjęcia ślubne z drona

Zdjęcia ślubne z drona to nowa forma pokazania uroczystości ślubnej. Zupełnie inna perspektywa pozwala inaczej spojrzeć na spotkanie rodzinne i towarzyskie. 

Fotografie z powietrza ułatwiają jednorazowe objęcie grupy ludzi, jednocześnie dają możliwość wykonania nietuzinkowych ujęć.


Zdjęcia z drona pozostawiają ciągle wiele do życzenia pod względem jakości, ale na bieżąco relacjonują obecność gości przed kościołem i salą weselną. 

Tego typu sposób pokazania wesela znakomicie sprawdza się również w plenerze. Niemożliwe są duże zbliżenia poszczególnych osób, ale widać jak chodzą i wchodzą w interakcje z innymi uczestnikami przyjęcia.

Zdjęcia grupowe gości. Bardzo popularne są zdjęcia, gdzie goście stojąc, tworzą serce z nowożeńcami w środku.  Najlepsze tego typu ujęcia wychodzą w plenerze albo na placu przed kościołem. 

Są to miejsca, gdzie niepotrzebne elementy nie zakłócają ogólnego ujęcia.

Dron niestety nie wykona dobrych zdjęć przy dużym zachmurzeniu lub w trakcie opadów, dlatego podejmując decyzję o zamówieniu takich ujęć, można się niestety rozczarować.  Znakomicie wyglądają zdjęcia z drona wykonane w słoneczne dni. Wielobarwność podczas wiosennych, letnich czy jesiennych spacerów doskonale konkuruje z monochromatycznością zimowych barw.

Staram się podpowiedzieć moim klientom, aby nie bali się eksperymentować z fotografią ślubną z drona. Nie tylko letnie plenerowe związane z naturą, zdjęcia świetnie harmonizują z potrzebami nowożeńców. Oferuję również zdjęcia w zaułkach miejskich, nad wodą, w plenerach urbexowych, czy na głównych placach miejskich. Kreatywność Pary Młodej jest ogromna, ja tylko dostosowuję sprzęt do potrzeb.

Fotografia ślubna, nowe spojrzenie. Zdjęcia ślubne z drona cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na zupełnie nowe spojrzenie na fotografię ślubną. Staram się doradzić najlepsze rozwiązania oraz najkorzystniejsze ujęcia i momenty na wykonanie reportaży ślubnych. Jest to znakomite urozmaicenie standardowych fotografii plenerowych, na które decydują się nowożeńcy.

Niezwykle starannie przygotowuję scenariusz każdego ujęcia z drona, szczególnie w przypadku plenerów naturalnych i miejskich. Zachowania i pozy na fotografiach powinny być niewymuszone, jednak tylko aktorzy i modelki wiedzą, jak trudno jest osiągnąć pewność siebie przed obiektywem.

Moi klienci często wymagają jednak dłuższego czasu, dlatego staram się nie naciskać i nie wbijać ich w określone ramy. Naturalność przyjdzie z czasem i zdjęcia osiągną wyższy poziom emocjonalny.

 

Emocje na zdjęciach. Każdy fotograf wie, że najważniejsze w fotografiach ślubnych jest osiągnięcie z jednej strony pewnego liryzmu, zaś z drugiej strony tego połączenia dusz między nowożeńcami. Ich wzajemne zrozumienie i występujące między nimi emocje, które tak trudno wydobyć i uchwycić we właściwym momencie.

Zdjęcia ślubne wykonane z drona obrazują emocje całej społeczności zgromadzonej na ślubie i weselu. Widać, jak goście przemieszczają się, gromadzą i oblegają Państwa Młodych. Jest to doskonały obraz zbiorowego uczestnictwa i zaangażowania w spotkanie rodzinno-towarzyskie.

 

Wiele jednak zależy od fotografa, dzięki umiejętnościom którego powstają często znakomite ujęcia oddające wszystkie uczucia i wrażenia, jakie wiążą się z uroczystością. Staram się zawsze zaoferować moim klientom najciekawsze rozwiązania, aby fotografie, które będą pamiątką najlepiej oddawały atmosferę tamtych dni.

Aktualnie drony towarzyszą prawie każdej ślubnej sesji zdjęciowej, obecne są również na komuniach, chrzcinach czy jubileuszach. Klienci poszukują dla siebie coraz to nowych, atrakcyjniejszych plenerów, a zdjęcia z powietrza dostarczają wielu ciekawych wrażeń.